ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14324478
*
nr 1432 4478
Spegel
3 delar. Höjd: 22cm, längd: 50cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2021
kl 18:59:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/11 19:04:50
1
100 kr
21/11 20:11:36
2
250 kr
22/11 18:46:52
3
200 kr
22/11 18:46:52
2
250 kr (Budbetjänt)
22/11 18:48:04
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1432 4478
Spegel
3 delar. Höjd: 22cm, längd: 50cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/11 19:04:50 | 1 | 100 kr |
21/11 20:11:36 | 2 | 250 kr |
22/11 18:46:52 | 3 | 200 kr |
22/11 18:46:52 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
22/11 18:48:04 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51